Bu haber 23 Ağustos 2013, Cuma 10:35 tarihinde eklendi. 236 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"DERSİMİ ÇALIŞTIM DA GELDİM."

        Elazığ'ın yeni Valisi Ömer Faruk KOÇAK, dün akşam saatlerinde valilik binası önünde karşılandı. Karşılamada Belediye Başkan Vekili Atik BİRİCİ, SGK Müdürü Esat CEYLAN, Spor İl Müdürü Sedat ACAR, Karayolları Bölge Müdür V. Mehmet Ali SABAZ başta olmak üzere bir çok yetkili, basın ve vatandaşlar yer aldı. Kendisini karşılamaya gelenler ile ayrı ayrı ilgilenen vali, selamlaşmanın ardından makamında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. KOÇAK;

        "2/8/2013 tarihli ve 2013/5197 sayılı Bakanlar Kurulu Kararnamesi ile atanmış olduğum Elazığ Valiliği görevine 22.08.2013 tarihi ile başlıyorum. Şahsıma gösterdikleri güvenden dolayı başta Sayın Başbakanımız olmak üzere Hükümetimize ve bu iradeyi yüksek olurlarıyla tasvip ve teyid eden Sayın Cumhurbaşkanımıza, şükranlarımı arz ediyorum.

        Doğuyu batıya bağlayan yolların kavşak noktasında bulunan, tarihi ve kültürel zenginliğin yanında tabii güzellikleri, verimli toprakları ve yiğit insanları ile ülkemizin kadim vilayetlerinden biri olan Elazığ’da Vali olarak göreve başlamaktan büyük onur ve bahtiyarlık duyuyorum.

        Böylesine önemli bir kente ve insanlarına hizmet ederken , üzerimizdeki sorumluluğun farkında olarak insanı merkeze alan yönetim anlayışı ile her alanda planlı ve hızlı kalkınma ve gelişme temel hedefimiz olacaktır.

        Doğunun parlayan yıldızı olan Elazığımızda, bütün paydaşlarımızla beraber zengin insan kaynağımızı ve yerel potansiyelimizi harekete geçirecek dinamizmle şehrimizi sağlıkta, bilimde, tarımda, sanayide, ticarette ve turizm de bölgenin cazibe merkezi yapmak için tüm gücümüzle çalışacağız.

        Görev ve sorumluluklarımızı; hukuka bağlılık, insan haklarına saygı, şeffaflık, hesap verebilirlik ve katılımcılık gibi temel ilkeler çerçevesinde toplumun tüm kesimlerini kapsayan adil bir yönetim anlayışıyla yerine getireceğiz. Bu çerçevede kamu hizmetlerini yürütürken vatandaşlarımızın huzur, refah ve mutluluğunu sağlamak amacıyla kamu ve özel tüm kesimlerde birlikte çalışacağımızı bildirmek isterim.

Şahsıma duyulan güvene ve gösterilen ilgiyelayık olabilmek için bütün çalışma arkadaşlarımla birlikte, büyük bir azim ve gayretle çalışacağımıza ve devraldığımız hizmet bayrağını çok daha ileriye taşıyacağımıza yürekten inanıyorum.

        Bu duygu ve düşüncelerle, Elazığ’a daha önce hizmet vermiş olan saygıdeğer valilerimize şükranlarımı arz ederek, ebediyete intikal edenleri rahmetle anıyor; tüm Elazığlı vatandaşlarımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum." dedi.

        Basın mensuplarının sorularına da cevap veren KOÇAK, Elazığ'a geldiğinde kendisini evinde gibi hissettiğini, yabancılık çekmediğini ve bu duyguların devam etmesi dileğinde olduğunu belirtti. Ayrıca Elazığ sorunlarından haber olup olmadığı sorusuna "Dersimi çalıştım da geldim."diyerek sorunları yerinde tespit ettikten sonra gerekli çalışmalara en kısa sürede başlayacağını söyledi.

 

 

Biz de Son Nokta Gazetesi ailesi olarak Sayın Ömer Faruk KOÇAK Valimize ilimize hoşgeldiniz der, yeni görevinde başarılar dileriz.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Europa Design Profesyonel Haber Yazılımı