Bu haber 09 Eylül 2013, Pazartesi 18:03 tarihinde eklendi. 925 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Prof. Dr. Mustafa Kemal ATİKELER,

Gazetemiz, Anadolu Hastanesi'nde göreve başlayan Prof. Dr. Mustafa Kemal ATİKELER İLE söyleşi yaptı.
Prof. Dr. Mustafa Kemal ATİKELER,

2006 yılında Profesör olan Üroloji Uzmanı Mustafa Kemal Atikeler, Medical Park Hastanesi'nden ayrılarak Anadolu Hastanesi'nde göreve başladı.

Aynı zamanda CHP il Başkanı görevine devam eden ATİKELER, son günlerde belediye başkanı adayı olacağına dair çıkan söylentilere yanıt verdi.

"Belediye başkanlığına adaylık gibi bir düşüncem yok. Benim hayalim milletvekili olmak."

 ATİKELER, düzenlenen anketlerde ve bir takım sitelerde isminin aday olarak gösterilmesine sitem etti. Böyle bir düşüncesinin olmadığını net bir şekilde dile getirdi. CHP'den çıkacak aday adayları konusunda resmi hiçbir açıklama yapılmadığına dair sorulan soruya;

"Bizde de başvurmayı düşünen adaylar var. Hatta başvuran adaylarımız da var ama bu adaylar bizim muhalefette olmamızdan dolayı hep şöyle bir düşünceleri var 'Biz eğer aday olacak isek ismimizi ön plana çıkaralım yoksa hiç açıklamayalım.' Niye? Çünkü mevcut iktidar partisindeki insanlar paldır küldür her tarafa reklam veriyorlar, reklam asıyorlar. Maksat, kendi isimlerini partiye duyurmaktır. İleride bir ihale kapar mıyım, bana bir faydası olur mu, bir yerlere gelebilir miyim? gibi. düşüncelerle yola çıkıyorlar." dedi.

  CHP adaylarını ne zaman açıklayacak?

"Bizim de kafamızdan geçirdiğimiz bir isim var. Benim gönlümden geçen bir aday da var ama ben o arkadaşımdan henüz yeterli izni almadım. O arkadaşım açıkla dediğinde açıklayacağım. Bu da fazla sürmez. Bir hafta on gün içinde bizim adayımız da netleşecektir diye düşünüyorum."

Genel Merkezle de bir kaç isim hakkında görüştüklerini belirten ATİKELER; fikirleri paylaştıklarını, bir uyum içinde hem Genel Merkezlerinin hem kendilerinin tuttukları, beğendikleri bir isim olması yönünde bir karar alacaklarını söyledi.

 

 

Prof. Dr. Mustafa Kemal ATİKELER'in Gönlünden Geçen Aday Kim?

Gönlünden geçen adayı sır gibi saklayan ATİKELER, şuan bu işe hevesli iki kişi olduğunu içinden birini tercih edeceklerini tercih ettikleri dışındaki adayı açıklamayacaklarını söyledi.

"Bu işe hevesli iki tane arkadaşımız var. İçlerinden biri seçeceğiz fakat diğer arkadaşımızı afiş etmeyeceğiz. Biz muhalefetteyiz adayımızın belki bir ticari işi var, belki şahsi bir işi var. AKP'li bir belediyeyle veya bir yerle işinin aksamaması için tercih etmiyor insanlar haklılar. Çünkü şuanki mevcut iktidar bütün basın-yayın kuruluşlarını kullanıyor. Bu yüzden muhalefet partisinin aday adayları çok fazla ortaya çıkmak istemiyorlar. Ancak adaylığı kesinleşir tamam denirse açıklayacağız." dedi.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Europa Design Profesyonel Haber Yazılımı