NELER OLUYOR?


Bu makale 2015-03-27 16:35:56 eklenmiş ve 761 kez görüntülenmiştir.
Emre KAMIŞLI

     Seçimin günden güne yaklaştığı, Milletvekili adaylarının belirlendiği bu günlerde iktidarda sürtüşmeler mi başladı?

     Belki de Millet olarak bizler Ak Parti iktidarının yıllardır edindiği düstur, kendi iç sorunlarıyla toplumu uğraştırmayan, krize dönüşmeden çözme becerisi göstermesine, yapmış olduğu faaliyet ve icraatlardan daha fazla önem veriyoruz. İktidar olsun, muhalefet olsun Ak Parti’nin süregelen uyumuna ve istikrarına gerçekten saygı duymalıdırlar.

     Siyaset, doğruyu söyleyebilmek değil midir bir bakıma?

     80’lerdeki önüne geleni sağcı solcu ilan eden bir anlayış gibi, paralelci ilan eden bir zihniyet mi oluştu?

İktidar kendi içerisinde de “paralelcisin” tartışması mı yapıyor?

      Bu zeminde bu tartışmalar devam eder, siyasilerin birbirlerini istifaya sürükleme çabaları devam ederse İktidar Partisi de geçmiş de İktidara gelmiş ve şimdi tarihte sadece ismi geçen bir parti olabilir. Hangi ideolojiye inanırsak inanalım. Yüzde elli gibi büyük bir oyla İktidara gelen bir partinin bu şeklide tartışmalar yaşaması etik midir?

Tartışmaların devam edip bölünmelerin yaşanması; yine 80’lerin “sağcı” ve “solcu” anlayışları gibi “paralelci” ve “Ak Partili” gibi ayrımlara sürüklenmeye devam edilmesi büyük sorunları beraberinde getirecektir.

Tabi ki bu tartışmalar “Neler oluyor?” dedirtiyor bizlere. 13 yıldır tartışmalara mahal vermemiş, iç sorunlarını topluma yansıtmamış İktidarda “Neler Oluyor?” dedirtiyor. Tıpkı Ak Parti-Cemaat kavgalarının başlangıcında bunca yıldır sürdürülen kardeşliğin bir anda tabiri caizse savaşa dönüşmesinde nasıl “neler oluyor” dediysek şimdi tekrar neler oluyor diyoruz. Tam da seçimler öncesinde başlayan bu tartışmalar yeni siyasilerin girmesiyle daha çıkılmaz, daha da büyük bir kavgaya dönüşeceğe benziyor.

Her zaman olduğu gibi muhalefet de bu durumdan oldukça memnun; hatta olayların büyümesi, bir iç karışıklığın yaşanması için yakın takipte olacaktır. Siyasilerin birbirlerini defaatlarca istifaya davet etmesi, karalamaya çalışması kaçınılmaz olacaktır.

İşte doğru ve dürüst siyaset kavramı ne yazık ki ülkemizde oldukça az buluyor. 21. Yüzyılda siyasetin politikaya dönüştürüldüğü bir düzen oluşturulmuş, doğrunun ve haklının siyasetini yapmaktansa karalama çalışmalarının yapıldığı bir ortam ortaya çıkmıştır.

 

   Bu tür iç karışıklıkların yaşanmadığı, doğruya doğru denilebilen bir siyaset anlayışının taktir edildiği, daha huzurlu yaşanabilir Türkiye ve Dünya umut ediyoruz.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Bir gazeteyi takip etmenizin sebebi nedir?
İçeriği
Yazarları
Siyasi görüşü
Görsel çekiciliği
Diğer
Mansetten Düsen Haberler
Elazığ Sonnokta Gazetesi
© Copyright 2013 elazigsonnokta.com/. Tüm hakları saklıdır.Web Tasarım Elazığ Sonnokta haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Web Tasarım Hizmeti
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi