Başkan Arslan ‘’İhracatımız Rekorla Yükselmeye Devam Ediyor ‘’

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Eylül Ayı İhracat rakamlarını değerlendirdi. Elazığ'da Eylül ayında gerçekleştirilen 25 milyon 258 bin dolarlık ihracatla bu yılın ilk 9 aylık döneminde ilin toplam ihracatının 240 milyon 768 bin dolar olduğunu, geçen yılın ilk 9 aylık döneminde ise 110 milyon 615 bin dolar ihracat yapıldığını belirten Başkan Arslan, '2021 yılı ilk 9 aylık dönemine baktığımızda ilimizin ihracattaki potansiyeli deprem öncesi yani 2019 yılı rakamlarını da geride bırakmıştır. 2019 yılı ilk 9 ayda toplam 169 milyon 621 bin Dolar ihracat yapılmıştır' dedi.
Bu haber 2021-10-05 15:58:47 eklenmiş ve 53 kez görüntülenmiştir.

Deprem öncesi rakamları geride bıraktık…

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan değerlendirmesinde, “TİM verilerine göre 2020 yılı için Elazığ İhracat rakamları Eylül Ayı 17 milyon 007 bin dolar iken 2021 yılı Eylül ayında 25 milyon 258 bin dolar olarak gerçekleşmiştir. 2020 yılının ilk 9 aylık döneminde toplam olarak 110 milyon615 bin dolar ihracat yapılırken, 2021 yılın ilk 9 aylık döneminde ise 240  milyon768bin dolar ihracat yapıldığını görüyoruz.Deprem öncesi yani 2019 yılının ilk 9 aylık dönemindeki toplam ihracatımız ise 169 milyon 621 bin Dolardır. 2021 yılı ihracat rakamlarımızda deprem ve pandemi öncesi olan 2019 yılını da geride bırakmış durumdayız.

Elazığ Eylül ayı ihracat performansı ile ülke genelinde 40. Doğu Anadolu Bölgesinde ise çok az farkla Malatya’nın ardındanikinci sırada yer almıştır” İfadelerinde bulundu.

En fazla ihracat Çin’e yapılırken, maden ve yapı sektörü ilk sırada yer aldı…

Başkan Arslan, 2021 yılı 9. Ay sonu itibarı ile84 ülkeye Elazığ’dan doğrudan ihracat yapıldığını belirterek, “İhraç ürünlerimizde ilk sırayı 216 milyon 419 bin dolarla madencilik ürünleri ve yapı malzemeleri alıyor. Bunu sırayla 11milyon836 bin Dolarla Mobilya, 5 milyon 085 bin Dolarla Su ürünleri, 2 milyon606 bin Dolarla Kimyevi maddeler sanayi, 1 milyon984 bin Dolarla İklimlendirme sanayigeliyor. İhracatımızda Çin 62 milyon586 bin dolar ile ilk sırda bulunurken, İsveç 46 milyon 330 bin dolar, Endonezya 24 milyon413 bin dolar, Romanya 16 milyon 350 bin dolar, ABD 10 milyon 517 bin dolar ile izliyor.

Demir ve demir dışı metaller, yaş sebze ve meyve, yazılım, kuru meyve, makine ve aksamları, hazır giyim, elektronik ve elektronik gibi sektörlerin de ihracat yaptıklarını ve ihracat ürünlerimizde çeşitliliğin arttığını görmekteyiz”dedi.

İlimiz ihracatının artması için önemli gayretler gösteriyoruz…

Başkan Arslan, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak ilin ihracatının yükseltilmesi ve ihracatçı firma sayısının artırılması için yoğun bir çaba içinde olduklarını belirterek “Elazığ TSO bünyesinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İhracat Ofisini oluşturduk, DAİB Elazığ Şubesinin açılışını gerçekleştirerek personel atamasını sağladık, Fırat Kalkınma Ajansımıza sunmuş olduğumuz İhracat Hızlandırma Merkezi projemizi uygulamaya aldık. Dış ticaret alanında ülkemizin en önemli platformlarından biri olan TradeValley ile işbirliği protokolü imzalayarak 2021 Ocak ayı itibarı ile bir dizi faaliyet takvimini uygulamaya aldık. Tüm bu girişimlerimiz sonrasında bugün baktığımızda ihracatçı firma sayımız, ihracat yapılan ülke sayısı, ihracat miktarı ve ihracatta ürün çeşitliliğinin yükselmesini görmekten büyük bir mutluluk duymaktayız” değerlendirmelerinde bulundu. 

ETİKETLER : # elazığ # elazığ tso # asilhan arslan # ihracat # ekonomi
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNDEM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › E-Mail Bulten Kaydi
Arşiv Arama
- -
Anket
Bir gazeteyi takip etmenizin sebebi nedir?
İçeriği
Yazarları
Siyasi görüşü
Görsel çekiciliği
Diğer
Elazığ Sonnokta Gazetesi
© Copyright 2013 elazigsonnokta.com/. Tüm hakları saklıdır.Web Tasarım Elazığ Sonnokta haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Web Tasarım Hizmeti
Eğitim Bakanlığı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   ankara sex shop   bursa sex shop   bursa sex shop   antalya sex shop   sex shop   izmir erotik shop   seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   seks shop istanbul   فرمتجر الجنس   فروشگاه جنسی   فروشگاه جنسی   هزاز   متجر الجنس اسطنبول   вибратор   фаллоимитатор   секс-игрушки   деление знакомства   секс-шоп   знакомства с иностранцами   sex shop   iç giyim   saç bakım   işitme cihazı   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otel fiyatları   sinop otel tavsiye