Arslan, “Müteahhitlik sektörü taleplerinin dikkate alınmasını bekliyoruz…”

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, TBMM görüşülecek olan “Kamu müteahhitlerine fiyat farkı verilmesi”ne yönelik düzenlemede yer alan yüzde 5-10’luk oranın sektör için yetersiz olduğunu, reel oranda fiyat farkı ve tasfiye hakkı verilmesinin sektörün en önemli beklentisi olduğunu söyledi…
Bu haber 2022-01-10 19:08:45 eklenmiş ve 186 kez görüntülenmiştir.

Taleplerimizin gündeme alınması olumlu bir adım oldu…

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, müteahhitlik sektörünün sorun ve beklentileriyle ilgili olarak Elazığ TSO’nun 2021 yılı içerisinde üç ayrı talepte bulunduğunu belirterek, “Odamızın 10 ve 11’inci Meslek Komite Üyelerimiz tarafından gündeme taşınan ve Odamız tarafından TOBB’ye iletilen, kamuya yapılan işlerdeki fiyat farkları, sektöre kur sigortası getirilmesi ve tasfiye hakkı verilmesi hususundaki sektör sorunları TBMM gündemine alınmıştır. Bu sektör adına çok değerli ve önemli bir adım olmuştur. Sektör temsilcilerimizin öncelikli beklentisi, fiyat farklarının makul ve gerçekçi bir orana çekilmesi, kamu ile yapılan sözleşme tarihi itibarı ile güncel döviz kurları esas alınarak sigorta yapılması veya kur korumalı garanti verilmesi, son olarak kamuya iş yapan müteahhitte tasfiye hakkının sağlanması TBMM’den sektörümüzün en önemli beklentisidir” dedi.

 

Hem piyasaların canlanması hem de işsizlikle mücadelede sektör önemli rol oynuyor…

Başkan Arslan değerlendirmesinde, “Müteahhitlik sektörümüz hem nitelikli hem de mevsimsel olarak niteliksiz iş gücünün istihdamında çok önemli bir yer tutuyor. Ayrıca sektör imalat başta olmak üzere yüzlerce alt sektörü besliyor. Bu nedenle müteahhitlik sektörünün sorunlarının çözümü ülke ekonomisi açsından da çok önemli. Odamıza kayıtlı en bin 500 civarında üyemiz var. Bu üyelerimiz yaptıkları iş durumuna göre 10 ve 11. Meslek Komitelerimizde yer alıyorlar. Sektör temsilcilerimiz, Odamıza verdikleri bilgide, düzenlemede yer alan yüzde 5-10’luk oranın yetersiz olmakla birlikte hak edişlere yönelik fiyat farkının azaltılmasını içerdiği işin devamını kapsamadığı belirtilmektedir. Örneğin; 10 milyonluk bir işin yüzde 10’luk yapılan kısmına yüzde 50 dahi fiyat farkı verilse totaldeki bedelin yüzde 5’ine tekamül etmekte. Dolayısıyla yüzde 200’e yakın girdi maliyetlerini yüzde 5-10 gibi bir fiyat farkı oranıyla kurtarmak mümkün olmadığı dile getirilmektedir. Dolayısı ile sektörün mağduriyet yaşamaması ve işsizlikle birlikte bir çok sektörün de olumsuz etkilenmemesi için taleplerin dikkate alınacağını umut etmekte ve beklemekteyiz” ifadelerinde bulundu.

ETİKETLER : #Asilhan Arslan # Elazığ TSO
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ELAZIĞ HABERLERİ haberleri
2022-04-03 02:15:05
2020-11-23 19:15:12
2015-03-10 15:50:44
2015-03-10 15:48:30
E-Mail Bulten Kaydi
Arşiv Arama
- -
Anket
Bir gazeteyi takip etmenizin sebebi nedir?
İçeriği
Yazarları
Siyasi görüşü
Görsel çekiciliği
Diğer
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Elazığ Sonnokta Gazetesi - Elazığ Son Dakika
© Copyright 2013 elazigsonnokta.com/. Tüm hakları saklıdır.Web Tasarım Elazığ Sonnokta haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Web Tasarım Hizmeti
Eğitim Bakanlığı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Elazığ Nakliyat Firmaları
Elazığ Polat Nakliyat
Elazığ Nakliyat Firması
seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   ankara sex shop   bursa sex shop   bursa sex shop   antalya sex shop   sex shop   izmir erotik shop   seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   seks shop istanbul   فرمتجر الجنس   فروشگاه جنسی   فروشگاه جنسی   هزاز   متجر الجنس اسطنبول   вибратор   фаллоимитатор   секс-игрушки   деление знакомства   секс-шоп   знакомства с иностранцами   sex shop   iç giyim   saç bakım   işitme cihazı   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otel fiyatları   sinop otel tavsiye