FIRATSİFED Yönetimi, TÜRKONFED Başkanı Sönmez İle Bir Araya Geldi

Elazığ, Malatya, Tunceli ve Bingöl illerini kapsayan Fırat Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (FIRATSİFED) Yönetim Kurulu, TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Sönmez ile Elazığ’da bir araya geldi. Sönmez’e federasyona bağlı illerde sanayicilerin sorunları ile ilgili olarak bilgi verilen toplantıda, çözüm önerileri de konuşuldu.
Bu haber 2022-05-20 13:26:02 eklenmiş ve 123 kez görüntülenmiştir.

  Fırat Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (FIRATSİFED), Yönetim Kurulu Toplantısı’nıTÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Sönmez’in katılımıyla Elazığ’da gerçekleştirdi. Elazığ, Malatya, Tunceli ve Bingöl illerini kapsayan FIRATSİFED’in Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık başkanlığında yapılan toplantısında, federasyona bağlı illerde sanayicilerin sorunları ile ilgili bilgi verildi, çözüm önerileri konuşuldu. Karşılıklı görüş alışverişinin yapıldığı toplantıda, TÜRKONFED ile FIRATSİFED arasında yeni dönemde yapılacak işbirlikleri ve projeler de ele alındı.

 

“Sadece sorun değil çözüm de konuşup ‘ortak akıl’ ile hareket etmeliyiz”

 

Federasyona bağlı illerin ekonomik durumları ile ilgili bilgi veren FIRATSİFED Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık,başta KOBİ’ler olmak üzere bölgedeki tüm işletmelerin katma değerli üretimlerini ve rekabet güçlerini artıracak projeleryapmaya çalıştıklarını söyledi. Sadece sorunları değil çözüm önerilerini de konuşup, ‘ortak akıl’ ile ilerlemek gerektiğine inandıklarını vurgulayan Prof. Dr. Yasemin Açık, “FIRATSİFED olarak bölgemizinkalkınmasını ve sürdürülebilir gelişimini desteklemeye odaklandık. Bu kapsamda dört ilimize tek tek bakacak olursak; 2021 yıl sonu itibarıyla sona eren Elazığ’daki OSB’lerde yapılacak olan yatırımların 6. Bölge teşvik sisteminden yararlanması durumunun uzatılmış olması, ilimizdeki önemli yer altı kaynaklarının çıkarılmasının sağlanması amacıyla yatırımların yapılması, mobilya, tarım ve tekstilgibi yüksek potansiyelli sektörlere katma değer kazandırılması ve turizmine yönelik destinasyonların oluşturulmasının Elazığ’a büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz.Bölgedeki tek büyükşehir olan Malatya’nın ekonomisi için hayati önem taşıyan kayısı ihracatının, pandemi ve ekonomide yaşanan olumsuz süreçlerden etkilenmemesi için ilgili mercilerin sağlayacağı destekler büyük önem arz ediyor. Tunceli’ye baktığımızda dışarıya göçün fazla olmasının da etkisiyle nitelikli çalışan ve girişimci sayısının yetersizliği çalışma kültürünün ve kurumsallığın oluşmasının önünde engel teşkil ediyor. Bu alanlarda çalışmalar gerçekleştirilmesi, köye dönüş için gerekli yasal düzenlemelerin yapılması, devlet destek ve teşviklerinin sağlanması Tunceli’nin çehresini değiştirecektir. Son olarak Bingöl’ü değerlendirecek olursak, aslında sorunların Tunceli’de yaşanan sorunlar ile benzer olduğunu görüyoruz. Ancak Bingöl’de son dönemde gerçekleştirilen yatırımlar bölgenin kalkınması ve tersine göçe katkı sağlaması açısından çok değerli. Bununla birlikte bölgede yeni yatırım alanlarının açılması, mevcut OSB’nin genişletilmesi, gelişime açık sektörlerin desteklenmesi, katma değerli üretimi ve ihracatı artıracaktır” diye konuştu.

 

Toplumsal cinsiyet eşitsizliği hem bölgenin hem de ülkenin en önemli sorunu”

 

Sadece bu bölgenin değil Türk iş dünyasının, buna bağlı olarak ekonominin ve toplumun acil bir dönüşüme ihtiyacı olduğunu anlatan Prof. Dr. Yasemin Açık şunları söyledi; “Bunlara ek olarak hem bölgemizin hem de ülkemizin en önemli sorunlarından biri toplumsal cinsiyet eşitsizliği. Çünkü bir toplum, bir bölge ancak nüfusun yarısını oluşturan kadınların güçlenmesi, cinsiyet eşitliğinin hayatın her alanında sağlanmasıyla kalkınabilir.İşte tam da bu nedenle TÜRKONFED olarak 3D diye adlandırdığımız Dijital Dönüşüm, Yeşil Dönüşüm ve Toplumsal Dönüşümü gerçekçi, akılcı ve üzerinde uzlaşılan politikalarla hayata geçirmek için çok daha fazla emek vermemiz gerektiğini belirtmek isterim.” 

ETİKETLER : #FIRATSİFED # TÜRKONFED #yasemin açık #süleyman sönmez
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ELAZIĞ HABERLERİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 2022-04-03 02:15:05
2020-11-23 19:15:12
2015-03-10 15:50:44
2015-03-10 15:48:30
E-Mail Bulten Kaydi
Arşiv Arama
- -
Anket
Bir gazeteyi takip etmenizin sebebi nedir?
İçeriği
Yazarları
Siyasi görüşü
Görsel çekiciliği
Diğer
Elazığ Sonnokta Gazetesi
© Copyright 2013 elazigsonnokta.com/. Tüm hakları saklıdır.Web Tasarım Elazığ Sonnokta haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Web Tasarım Hizmeti
Eğitim Bakanlığı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   ankara sex shop   bursa sex shop   bursa sex shop   antalya sex shop   sex shop   izmir erotik shop   seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   seks shop istanbul   فرمتجر الجنس   فروشگاه جنسی   فروشگاه جنسی   هزاز   متجر الجنس اسطنبول   вибратор   фаллоимитатор   секс-игрушки   деление знакомства   секс-шоп   знакомства с иностранцами   sex shop   iç giyim   saç bakım   işitme cihazı   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otel fiyatları   sinop otel tavsiye