Engelsiz Yaşam Merkezi’nde Engelli Haklarına Yönelik Eğitimler Devam Ediyor

Engelli vatandaşlarımız için sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal faaliyetlerin yapıldığı Elazığ Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi'nde bilgilendirme seminerleri devam ediyor.
Bu haber 2022-11-18 19:41:00 eklenmiş ve 138 kez görüntülenmiştir.

  Bu kapsamda Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Engelsiz Yaşam Merkezi'nde engelli bireylere ve ailelerine yönelik “Engelli Hakları” konulu seminer verildi. Düzenlenen seminere çok sayıda engelli birey ve aileleri katıldı.

  Engelli sağlık kurulu raporları nasıl alınır, vergi ile su muvaffakiyeti nasıl yapılır, engelli istihdamı, çeşitli kurumlarda yapılan indirimler ile tanınan kolaylıklar, engelli kimliği başvurusu nasıl yapılır, vasi belirlenmesi koşulları, engelli maaşları, muhtaç-bakım aylıkları, 2022 maaş düzeyi bilgilendirilmesi, TOKİ başvurusu nasıl yapılır, TOKİ indirimleri neler, ulaşım hakları neler, KYK’da engelli hakları neler ve engellilerin karşılaşabileceği diğer hukuksal durumlar gibi konuların ele alındığı seminere Avukat Duygu Uysal konuşmacı olarak katıldı.

  Hepimizin birer engelli adayı olduğunu unutmamamız gerektiğini belirten Avukat Duygu Uysal, “Engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayata katılımlarının sağlanması ve hayat standartlarının yükseltilmesi çağdaş toplum anlayışının bir parçasıdır. Anayasal düzenlemelerle engellilerin eğitim, sağlık, rehabilitasyon, istihdam, bakım ve sosyal güvenliğine ilişkin sorunlarının çözümüyle her yönden gelişmelerinin ve karşılaştıkları engelleri kaldırmayı sağlayacak tedbirleri alarak toplumsal yaşama katılmalarını sağlamak ve bu hizmetler ile gerekli düzenlemeleri yapmak hedeflenmiştir. Engellilerin zor olan yaşam koşullarını konforlu hale getirmek için 2022 Engelli Hakları Uygulaması 5378 Sayılı Engelli Hakları Yasası ile korunmaktadır. Sosyal yardım kuruluşları, dernekler ve gruplar tarafından desteklenen kişiler, engellilik derecesine göre değerlendirilir. Ülkemizde engel oranları farklılık gösteren birçok engelli vatandaşımız bulunmaktadır. Hem engel durumu olan şahısların kendi yaşamları hem de ailelerinin yaşamları ülkemiz şartlarında oldukça zordur. Bu zorlukları kolaylaştırmak veya ortadan kaldırmak için engelli vatandaşlarımıza bazı haklar tanınmaktadır.” dedi.

ETİKETLER : # elazığ # elazığ belediyesi
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ELAZIĞ HABERLERİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 2022-04-03 02:15:05
2020-11-23 19:15:12
2015-03-10 15:50:44
2015-03-10 15:48:30
E-Mail Bulten Kaydi
Arşiv Arama
- -
Anket
Bir gazeteyi takip etmenizin sebebi nedir?
İçeriği
Yazarları
Siyasi görüşü
Görsel çekiciliği
Diğer
Elazığ Sonnokta Gazetesi
© Copyright 2013 elazigsonnokta.com/. Tüm hakları saklıdır.Web Tasarım Elazığ Sonnokta haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Web Tasarım Hizmeti
Eğitim Bakanlığı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   ankara sex shop   bursa sex shop   bursa sex shop   antalya sex shop   sex shop   izmir erotik shop   seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   seks shop istanbul   فرمتجر الجنس   فروشگاه جنسی   فروشگاه جنسی   هزاز   متجر الجنس اسطنبول   вибратор   фаллоимитатор   секс-игрушки   деление знакомства   секс-шоп   знакомства с иностранцами   sex shop   iç giyim   saç bakım   işitme cihazı   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otel fiyatları   sinop otel tavsiye