ZULME DUR ÇAĞRISI


Bu haber 2015-06-29 20:42:58 eklenmiş ve 65276 kez görüntülenmiştir.
Şarkın Gençliği Derneği Genel Başkanı Rabia HAROĞLU Çin Devletinin Doğu Türkistan'a yaptığı zulme dur demek için yazılı basın açıklaması yaptı. Çin devletinin Doğu Türkistan halkının dini özgürlüklerini kısıtlamaya çalıştığını vurgulayan Haroğlu, Çin Devletinin bu zulümden vazgeçmesi için çağrıda bulundu.
 
Doğu Türkistan’da Çin Devletinin  uyguladığı şiddetten gittikçe kaygılanmaktayız. Uzun yıllardan  beri Çin Devleti Doğu Türkistan’ı işgal altında tutmaktadır. Doğu Türkistan’a şiddet, korku, zulüm ve asimilasyon reva görülmektedir...  Dinleri, dilleri, kimlikleri ortadan kaldırılmaya çalışılmaktadır.
 
Devletin ve Çinlilerin baskısı altında kalan Uygurların her ne kadar  serbest denilse de dilleri İlkokuldan Üniversiteye kadar bütün okullarda yasaklanmış durumdadır. Camiler açık gözükse de gençlerin, memurların, öğretmenlerin camiye gitmeleri yasaktır. Kuran okuyan ve kendi şartlarında İslamı yaşamaya çalışanlar da takip altındadır. En ufak talepleri bile Terörizm diye nitelendirilip, baskı altına alınmaktadır.
 
Çin Hükümetini derhal bu soykırımdan vazgeçmeye davet ediyoruz! Geçmişte birçok ırkçı nedenlerden dolayı Uygurlara yönelik etnik cinayetler işlenmiştir. Bu katliamlar neticesinde binlerce Uygur kardeşimiz hayatını kaybetmiştir. Bu bölgede yaşayan insanların sıkıntılarına derhal çözüm bulunmalı ve kalıcı bir barış inşa edilmelidir. Bununla birlikte bölgede din hürriyetinin ve özellikle müslümanların hayatlarının olumsuz etkilendiğini de belirtmek isteriz.  
En tabi hakları olan işgale karşı direniş, Filistin'de Irakta Afganistan ve Çeçenistan'da olduğu gibi Terörizmle suçlanmaktadır. Direnişin ve Direnişçilerin Terörist değil, bu coğrafyalarda İşgali Sürdürenlerin terörist olduğu açık bir gerçek değil midir?
 
Dünya'nın neresinde olursa olsun, inancından, dilinden, kültüründen, düşüncesinden,  dolayı asimilasyona ve katliama tabi tutulanların, yani mazlumun  yanında, kim olursa olsun bu zulmü işleyen zalimlerin de karşısında  olduğumuzu haykırıyoruz.
 
Çin’in yaptığı yanlışın bir an evvel farkına varmasını, zulme karşı koyan tüm insanlığın sesini bir an evvel dikkate almasını umuyoruz. İzledikleri baskıcı politikayı bırakmalarını, Doğu Türkistan’ın yazılı özerkliğini ve Uygur Türklerinin onurlu ve özgürce yaşama haklarını zihinlerinde kabullenmelerini bekliyoruz.
 
Doğu Türkistan’da yaşanan katliamı nefretle ve şiddetle kınıyoruz. Uluslar arası örgütleri, devletleri ve sivil toplum örgütlerini yaşanan vahşetin engellenmesi için harekete geçmeye çağırıyoruz. Şehit kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır Uygur kardeşlerimize de davalarında zafer diliyoruz."
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YEREL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 2022-04-03 02:15:05
2020-11-23 19:15:12
2015-03-10 15:50:44
2015-03-10 15:48:30
E-Mail Bulten Kaydi
Arşiv Arama
- -
Anket
Bir gazeteyi takip etmenizin sebebi nedir?
İçeriği
Yazarları
Siyasi görüşü
Görsel çekiciliği
Diğer
Elazığ Sonnokta Gazetesi - Elazığ Son Dakika
© Copyright 2013 elazigsonnokta.com/. Tüm hakları saklıdır.Web Tasarım Elazığ Sonnokta haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Web Tasarım Hizmeti
Eğitim Bakanlığı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Elazığ Nakliyat Firmaları
Elazığ Polat Nakliyat
Elazığ Nakliyat Firması
seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   ankara sex shop   bursa sex shop   bursa sex shop   antalya sex shop   sex shop   izmir erotik shop   seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   seks shop istanbul   فرمتجر الجنس   فروشگاه جنسی   فروشگاه جنسی   هزاز   متجر الجنس اسطنبول   вибратор   фаллоимитатор   секс-игрушки   деление знакомства   секс-шоп   знакомства с иностранцами   sex shop   iç giyim   saç bakım   işitme cihazı   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otel fiyatları   sinop otel tavsiye