REFERANDUM VE GENÇ NESİL


Bu makale 2017-03-10 12:00:45 eklenmiş ve 63832 kez görüntülenmiştir.
Yakup TURAN

16 Nisan 2017’de herkesin malumu olduğu üzere, ülkemizin kaderini etkileyecek bir referanduma gideceğiz. Çoğumuzun üstü kapalı bilgiler ile “EVET” diyeceği ya da “Kabul etmeyeceği” bir seçim.

          Bundan 30 veya 40 yıl öncesindeki genç düşünceye bakarsak, pek fazla okumaya gerek duymadığı hatta kahvehane muhabbetleri ile oy sandığına gittiğini hesap edersek, şimdiki gençliğin kat be kat fazla bir bilinç ile oy kullanacağını bilmek gerekli.

          Gelişen teknoloji ve internet kullanımının yaygınlaşması ile genç neslimizin önem teşkil eden bir çoğunluğu, oylama yapılacak olan maddelerin değişimini satır satır biliyor, ona göre düşünce belirleyerek tartışmaya giriyor. Hem sadece internet kullanımı da değil. Gençliğin sesini gür şekilde duyuran bir vakfımız referandumda oylanacak maddelerin daha iyi idrak edilebilmesi için münazara hazırlığına bile giriyor.

          1960 darbesi, 1971 muhtırası ve peşi sıra gelen 1980 darbesi ile 28 Şubatı yaşamış olan nitekim saçları kırlaşmış insanlarımızın, genç nesle kırıcı üslup ile “Sen siyasetten ne anlarsın” yakıştırmaları, ne güzeldir ki kırılıyor, gençliğimizin önü daha da açılıyor. Fakat gençliğin tamamı bu şekilde bilinçli demek de yanılgı olur. Ne yazık ki ülke geleceğine ve dahi kendi geleceğine yön verecek olmanın farkındalığı içinde olmayan gençlerimiz var. Onların da üstüne düşüp, farkında olmalarını sağlamak, bir şekilde bilinçli nesil haline getirmek gerekli

          16 Nisan Referandumunda ülkemizin kalkınmasına bir nebze de olsa faydamızın olması dileğiyle…

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
2022-04-03 02:15:05
2020-11-23 19:15:12
2015-03-10 15:50:44
2015-03-10 15:48:30
E-Mail Bulten Kaydi
Arşiv Arama
- -
Anket
Bir gazeteyi takip etmenizin sebebi nedir?
İçeriği
Yazarları
Siyasi görüşü
Görsel çekiciliği
Diğer
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Elazığ Sonnokta Gazetesi - Elazığ Son Dakika
© Copyright 2013 elazigsonnokta.com/. Tüm hakları saklıdır.Web Tasarım Elazığ Sonnokta haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Web Tasarım Hizmeti
Eğitim Bakanlığı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Elazığ Nakliyat Firmaları
Elazığ Polat Nakliyat
Elazığ Nakliyat Firması
seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   ankara sex shop   bursa sex shop   bursa sex shop   antalya sex shop   sex shop   izmir erotik shop   seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   seks shop istanbul   فرمتجر الجنس   فروشگاه جنسی   فروشگاه جنسی   هزاز   متجر الجنس اسطنبول   вибратор   фаллоимитатор   секс-игрушки   деление знакомства   секс-шоп   знакомства с иностранцами   sex shop   iç giyim   saç bakım   işitme cihazı   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otel fiyatları   sinop otel tavsiye