CEVHERLERİMİZDEN BİRİ...


Bu makale 2020-11-09 14:19:52 eklenmiş ve 3133 kez görüntülenmiştir.
Tülin ÇETİN -Haber Müdürü

Cevherlerimizden biri....

Günümüzde şehir ve ülkelerin kalkınmışlık düzeyleri, milli gelir miktarının yanında sosyal, kültürel ve politik durumlarının yanısıra eğitim de en önemli etkenlerden biridir.
Bir şehrin, bir ülkenin değişen ekonomiye, ihtiyaçlarına karşı sosyo-ekonomik güçlerinin kalkınmasına başarılı aktif verimli bir şekilde ilerlemesi, gelişmesi ve bu ilerlemenin sürdürebilmesi için bilinçli, nitelikli, yaratıcı birey ve toplum icin en önemli etken eğitimle sağlanır.
Çok şükür ki ilimiz bu konuda yetersiz değildir. Eğitime verilen değer artmıştır. İlimizde bulunan
Elazığ Fırat Üniversitesi 1967 yılında teknik yüksek okul olarak Elazığ'a merhaba diyen ve 11 Nisan 1975 yılından beri eğitimine büyüyerek gelişerek tıp, diş hekimliği, veteriner, eğitim, insani ve sosyal bilimler, iktisadi ve idari bilimler, ilahiyat, iletişim, mimarlık, nühendislik, sağlık bilimleri, spor bilimleri, su ürünleri, teknoloji, uygulamalı bilimler olmak üzere 16 fakültesi, 4 enstitüsü, 2 yüksekokulu,1 konservatuarı, 9 Meslek yüksek okulu, 24 araştırma merkezi ile devam eden üniversitemiz...

Fırat Üniversitesi kurulduğu 1967’den beri Elazığ’a hatta ülkemize bilim, sanat, eğitim ve spor alanında bircok getirisiyle artıları olan hastanesi, televizyonu,yerel gazetesi il dışından, yurt dışından gelen öğrencileri ile her yıl kendini ilerlemeye, genişlemeye, gelişmeye döndürmüş; hedefini günümüz şartlarına uygun olarak Elazığımızı tanıtan, kalkındıran yükseltecek olan can veren damarlardan biri..

Elimizde bulunan bu cevheri daha iyi bir Elazığ için,her alanda kullanmak için yapılması gerekenleri ertelememeli; bir an önce başlatılmalı, fırsat sunanlara fırsat verilmelidir. Bu hususta da değerli rektörümüz Prof. Dr. Fahrettin Göktaş'ın gereken ilgi,önem ve hassasiyeti gösterdiğini,göstereceğini de umut ediyoruz.
Sözümü Mustafa Kemal Atatürk'ün eğitimin topluma ve ekonomiye gelişimini vurguluyan bir kaç sözüyle bitirmek istiyorum:
"Bir millet irfan ordusuna sahip olmadıkça, muharebe meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin kalıcı sonuçlar vermesi ancak irfan ordusuna bağlıdır."
"Memleketi ilim, irfan, ekonomi ve bayındırlık alanlarında da yükseltmek, milletimizin her hususta çok verimli olan kabiliyetlerini geliştirmek, gelecek nesillere sağlam, değişmez ve olumlu bir karakter vermek lazımdır. Bu kutsal amaçlar elde etmek için mücadeleye atılanların arasında öğretmenler en önemli ve en hassas yeri almaktadır."
"Milli eğitimde süratle yüksek bir seviyeye çıkacak olan bir milletin, hayat mücadelesinde maddi ve manevi bütün kudretlerinin artacağı muhakkaktır"

Kalın sağlıcakla...

Tülin Çetin Aşkın

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
2022-04-03 02:15:05
2020-11-23 19:15:12
2015-03-10 15:50:44
2015-03-10 15:48:30
E-Mail Bulten Kaydi
Arşiv Arama
- -
Anket
Bir gazeteyi takip etmenizin sebebi nedir?
İçeriği
Yazarları
Siyasi görüşü
Görsel çekiciliği
Diğer
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Elazığ Sonnokta Gazetesi - Elazığ Son Dakika
© Copyright 2013 elazigsonnokta.com/. Tüm hakları saklıdır.Web Tasarım Elazığ Sonnokta haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Web Tasarım Hizmeti
Eğitim Bakanlığı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Elazığ Nakliyat Firmaları
Elazığ Polat Nakliyat
Elazığ Nakliyat Firması
seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   ankara sex shop   bursa sex shop   bursa sex shop   antalya sex shop   sex shop   izmir erotik shop   seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   seks shop istanbul   فرمتجر الجنس   فروشگاه جنسی   فروشگاه جنسی   هزاز   متجر الجنس اسطنبول   вибратор   фаллоимитатор   секс-игрушки   деление знакомства   секс-шоп   знакомства с иностранцами   sex shop   iç giyim   saç bakım   işitme cihazı   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otel fiyatları   sinop otel tavsiye