DERS ALDIK MI?


Bu makale 2020-11-30 16:45:33 eklenmiş ve 2660 kez görüntülenmiştir.
Tülin ÇETİN -Haber Müdürü


DERS ALDIK MI?

  Tüm dünyayı etkisi altina alan, gözle görülmeyecek kadar küçük olan bir virüs karşısında insanoğlunun ne kadar aciz olduğuna hep birlikte şahit oldugumuz bir dönemden geçiyoruz.

  Binlerce kişinin ölümüne neden olan koronavirüs salgınından çıkarılması alınması gereken dersleri acaba ne kadar aldık yada  gerçekten aldık mı?
Tüm dünyanın gündemini bir anda değiştiren bu salgın, içinde bulunduğumuz sistemin ve unuttugumuz tüm değerlerin gözden geçirilmesine sebep oldu.
Bir anda sistemi ve kendimizi, herşeyi, sorgular hale geldik.
Herseyden şikayet ederek,beklentiye sarılarak çaresizce geçmesini bekledigimiz bu süreç bizlere unuttugumuz bir çok maddi manevi değer ve gercekleri insanlar arasında yaklaşımın, kıymet bilmenin, sevginin,umudun,kişisel mukavemetin adım adım kitlesel duruşa dönüşmesinin kaçınılmazlığını,doğanın,ilmin,en çokda bilmin ne kadar değerli olduğunu hatırlatmayı başardı.

  Evet bu salgın bize bilime yaslanmadan birçok sorunu çözmenin mümkün olmayacağını,sağlık konusunda çözümlerin, eften püften şarlatanlara olmayacağını bir kez daha gözler önüne serdi.Ötesi herzaman oldugu gibi olmasi gereken manevi güç inanç, ek alternatif yolları ve takdir-i ilahi...
Evet konu çok ciddi, konu çok acı ama inançlı, umutlu,duyarlı ve kurallara sadık kalarak bu günleri birlikte aşacağımızdan kaygımız olmasın.
Sağlık Bakanlığı'nın bütün tedbirlerinin yerinde olduğunu ve uyulması yapılması gereken "Sağlık-Yaşam-Gelecek" hareketi olarak düşünürsek daha rahat, çabuk ve kolay bir sekilde atlatabileceğimiz gerçeğinin kaçınılmaz olduğunu görebiliriz.

 Umut ediyorumki, bu dönem bitince bilmin,ilmin maneviyatın, inancın, umudun, çalışmanın, sevginin, ve bunun gibi bir çok varoluşsal kavramlara bakış açılarımızın anlam ve değeri bin kat artar. Ve umut ediyorumki,hiçbir şey eskisi gibi olmayacak sağlıklı,mutlu, huzurlu,başarılı, bilinçli güzel günleri el birliğiyle hep birlikte göreceğiz inşallah..

Kalın Sağlıcakla...

Tülin Çetin Aşkın


Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
2022-04-03 02:15:05
2020-11-23 19:15:12
2015-03-10 15:50:44
2015-03-10 15:48:30
E-Mail Bulten Kaydi
Arşiv Arama
- -
Anket
Bir gazeteyi takip etmenizin sebebi nedir?
İçeriği
Yazarları
Siyasi görüşü
Görsel çekiciliği
Diğer
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Elazığ Sonnokta Gazetesi - Elazığ Son Dakika
© Copyright 2013 elazigsonnokta.com/. Tüm hakları saklıdır.Web Tasarım Elazığ Sonnokta haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Web Tasarım Hizmeti
Eğitim Bakanlığı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Elazığ Nakliyat Firmaları
Elazığ Polat Nakliyat
Elazığ Nakliyat Firması
seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   ankara sex shop   bursa sex shop   bursa sex shop   antalya sex shop   sex shop   izmir erotik shop   seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   seks shop istanbul   فرمتجر الجنس   فروشگاه جنسی   فروشگاه جنسی   هزاز   متجر الجنس اسطنبول   вибратор   фаллоимитатор   секс-игрушки   деление знакомства   секс-шоп   знакомства с иностранцами   sex shop   iç giyim   saç bakım   işitme cihazı   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otel fiyatları   sinop otel tavsiye