İKTİDAR VE MUHALEFET CİLVELERİ...


Bu makale 2020-12-17 18:56:55 eklenmiş ve 1172 kez görüntülenmiştir.
Tülin ÇETİN -Haber Müdürü


       İKTİDAR VE MUHALEFET CİLVELERİ

  Parlamenter demokratik sistemin en iyi  uygulandığını gösteren  yer parlamentodur.Türk parlamentosunun bu konuda başarılı olduğunu söylemek ne yazık ki mümkün değil.Bunun en güzel örneklerinden biri de iktidar ve muhalefet ilişkileridir.

  Uzun yıllar boyunca Her iktidar, iktidarlığını sağlamlaştırmak ve kamuoyunu kendi çevresinde toplamak için hem iktidarı devraldığı siyasi kadrolara, hem de iktidarı için tehlikeli gördüğü muhalefete,muhalefet ise iktidara karşı suçlamalarda bulunup durmuştur.Hatta bazen kendi içlerindeki çürüklerle bile söz savaşı ettiklerine şahitlik edip durduk.
  İktidar ve muhalefetler yönelttikleri bu suçlamalarda haklı yada haksız mı idiler? Bilinmez ama bu suçlamaların bir mantığı siyasette bir karşılığı bir doğruluğu,bir edebi illaki olmalıydı..
 Kimi zaman hak verip destekledik, kimi zaman karşı çıkıp eleştirdik, kimi zamanda gercek amaçlarının "ülke ve halka hizmet" edeceklerini unutup kişisel rand meselesine dönüştürmelerine sesli sessiz tepki vererek izledik.
Evet yıllardır, süre gelen iktidarın muhalefete,muhalefettin iktidara yaptığı siyasetin tadı tuzu cilvelerinden,olmazsa olmazı olan kavgaları tartışmaları, "yaptık- yapmadınız,dogruyuz- yanlışsınız,haksızsınız- haklıyız,söylediniz-söylemedik"....ve bir cok nedenle birbirlerini suçlayıp aslolan Ülkenin ve halkın sorunlarını, taleplerini,ihtiyaçlarını, hizmet hakikatlerini,gerekçelerini birbirlerini suclayarak askıya alarak, gerilemeye neden olan bu cilvelerin yerine,gerek iktidari gerek muhalefeti,hatasıyla dogrusuyla yargılamak,suçlamak,eleştirmek, baş başa bırakmak yerine, Ülke için ortak ortak kaygı güdüp yapılacak olanın yada yapılan hataya, doğruya karşın, yapılması ve yapılmaması gerekenleri olumlu alternatif yorum ve düşünceleri adap ve saygı ile sunarak tek kaygılarının Ülke ve toplum olduğunun bilincini bizlere yansıtmak göstermek gerekmez mi?
  Sonucu ne olursa olsun yapılan yapılmayan, kabul edilip edilmeyen her şey bizler ve Ülkemiz yararı için degil mi? Artık halk yıllardır süregelen bu iktidar-muhalefet,muhalefet - iktidar ilişkilerini kişisel rant,güç,gösteriş,menfaat kavgalarını, demokratik yetersizliği ve saygı eksikliğini görmek istemiyor, çözüm odaklı tek kaygılarının ülke toplum çıkarına uygun bir parlementer sistemle yapılmasını,yaşatılmasını umut ediyoruz.
Sözün kısası şudur ki; kişisel yada bütüne rol yapmayı bırakmayıp her şeye herkeze oynayanlar , gün gelir kendi rollerinide halkın otoriter gücüyle kaybederler....
Kalın Sağlıcakla...

Tülin Çetin Aşkın 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
2022-04-03 02:15:05
2020-11-23 19:15:12
2015-03-10 15:50:44
2015-03-10 15:48:30
E-Mail Bulten Kaydi
Arşiv Arama
- -
Anket
Bir gazeteyi takip etmenizin sebebi nedir?
İçeriği
Yazarları
Siyasi görüşü
Görsel çekiciliği
Diğer
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Elazığ Sonnokta Gazetesi - Elazığ Son Dakika
© Copyright 2013 elazigsonnokta.com/. Tüm hakları saklıdır.Web Tasarım Elazığ Sonnokta haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Web Tasarım Hizmeti
Eğitim Bakanlığı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Elazığ Nakliyat Firmaları
Elazığ Polat Nakliyat
Elazığ Nakliyat Firması
seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   ankara sex shop   bursa sex shop   bursa sex shop   antalya sex shop   sex shop   izmir erotik shop   seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   seks shop istanbul   فرمتجر الجنس   فروشگاه جنسی   فروشگاه جنسی   هزاز   متجر الجنس اسطنبول   вибратор   фаллоимитатор   секс-игрушки   деление знакомства   секс-шоп   знакомства с иностранцами   sex shop   iç giyim   saç bakım   işitme cihazı   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otel fiyatları   sinop otel tavsiye