BİR ÇINAR DEVRİLDİ HAKKA YÜRÜDÜ


Bu makale 2021-02-15 22:32:47 eklenmiş ve 13017 kez görüntülenmiştir.
Hayreddin TANYILDIZI

BİR ÇINAR DEVRİLDİ HAKKA YÜRÜDÜ

  Baba çınar ağacı gibidir, meyve vermese de gölgesi ocağı hep vardır. Devlette baba gibidir. Ondan başka bir yere sırtını dayayamazsın. Dayadığın an meçhule sürüklenir yok olur gidersin.

  Bazen fikirlerine ters düşse de devlet i Ali menfaatleri için sineye çekeceksin. Devletini dışarıya şimdiki muhalefet in yaptığı gibi kötülemeyeceksin. Devletin süper güç olma yolunda hızla ilerlerken gözü kör olmuş bazı kesimler Ülkenin bu gücünü görmüyor dışarıdan medet umuyor. Bunu da ÜLKÜCÜ olamamış zavallı milliyetçilerin çoğunlukta olan kesim yapıyor. Bir zamanlar CHP içerisinde bir yönetici Reis dünyanın en güzel işini de yapsa biz onu kötü görürüz desteklemeyiz diyebiliyor. Peki yıllarca MHP içerisinde kalmış kendini milliyetçi tarif eden kişiler nasıl bu güruhun içerisinde bulunuyor. Tabi ki Kaptan YUSUF EROĞLU' nun deyimiyle bunlar ÇAKMA mış.

  Osmanlı yönetimi zamanında insanla birbirlerine çok daha saygılı idiler. Evlerin pencerelerine kırmızı gül bırakırlardı ki yoldan geçenler fazla gürültü yapmasınlar. Çünkü o evde hasta olduğu kırmızı gülden anlaşılır, gelip geçenlerde sessizce yoldan yürürlerdi.Ya şimdi öylemi adam aracına son model ses sistemi taktırıp sesi sonuna kadar açıp sokak ve caddelerden öyle geçiyor. Bu kişiliği bozuk olanları belli günlerde toplayıp toplum içerisinde nasıl davranılması gerekli olunacağını öğretmeliyiz.

Suriye'den gelen insanlar için daha da ileri derecede konferanslar düzenlenmelidir. Bu ülkede yaşayacaklarsa bizim kültürümüze ayak uydurmaları lazım zira zamanla bizler onlara uyacak gibi bir hale doğru gidiyoruz. Toplu taşıma araçlarında ve toplum içerisinde sakin toplumu rahatsız etmeden hareket etmeleri gerekmektedir .Bu konuda halkın haklı tepkisine neden oluyorlar. Tamam misafirimizdirler ama ev sahibinin kurallarına da uysunlar.

  Silahlı kuvvetlerimiz destan yazmaya devam ediyor. Çok yakın zamanda her türlü terörün kökünü kazıyacaklarından hiç şüphemiz yok.GARA da yapılan operasyonda çok başarılı geçmesine rağmen sevincimiz üzüntüye dönüştü. 13masum vatandaşımız alçakça şehit edildi. İçimiz kan ağlarken 5. Kol faaliyetin de MİKSER görevini başarılı bir şekilde yürüten içimizdeki muhalefetten kınama geldi.Fakat vatandaşlarımızı şehit eden PKK yı anmadılar perde arkasındaki gizli ortaklarını üzmek istememiş olabilirler. Küstürmek istememiş olabilirler mi acaba.

  Bazı muhalefet istiyor ki ABD Ankara'ya bir vali atasın bizde istediğimiz gibi at koşturalım.Bunlar biliyorlar ki küresel şeytanın karakol komutanı Bidon denen mahluk REİS den iki kere özür dilemiş bir sefil boşuna bekleyip ümitlenmeyin. 15 temmuzdan öncede ben başbakan olacağım diyenler ABD'den demokrasi dilenenler ABD 'nin seçimlerden sonra ne hallere düştüklerini tüm dünya gördü. Bunlar Irak'a demokrasi götüreceğim diye gittiklerinde bir milyon Iraklı kadının ırzını kirlettiler.

   MHP lideri TÜRK DÜNYASININ AK SAÇLISI REİS i DEVLET BAHÇELİ hakkında kem söz söyleyecek kadar zavallı durumdalar. ŞEYTAN İran sınırının içerisine girmeye neden korkar, çünkü İran'ı yöneten bazı yöneticiler müslüman geçinenler şeytana pabucunu ters giydirirler.TSK GARA'yı yerle bir etti sıra Kandile geldiğini görüp anlayınca tüm terör örgütlerini buralara kaydırdılar. En başta Haşti'yi nasıl Azerbeycan Ermenistan savaşında Ermenistan'a yardım ettilerse bura dada ABD ve İsrail saflarında bulunup onlardan emir alıyorlar. Hiçbir zaman İran ile İsrail birbirlerine mantar tabancası bile sıkmamışlardır. Çünkü perde arkasında islam düşmanlığı yapıyorlar. Araştırılsın tüm orta doğuda müslüman kanı döken kanı bozuk terör örgütlerinin finansmanını İran sağlıyor.Baba ocağından kaprisleri uğruna ayrılıp HDP sözcüsünün dış kapının mandalısınız sözünü sineye çekene eskiden vatanını seven vatandaşlara tavsiyem gece yatarken ben neydim ne oldum diye kendilerini sigaya çekmeleridir.Lütfen bunu bir düşünün kendi kendinizi sorgulayı verin.

  Evet bir çınar devrildi. Hakka yürüdü. ELAZİZ 'imizin Medar ı iftiharı HAFIZ ABDULLAH NAZIR'lı Rabbine kavuştu.Sağlığında yanına gidip sohbetlerinden faydalanmayanlar şimdi ne kadar hayıflanıyorlardır.Bu gibi değerlerin kıymetini  sağ iken daha fazla bilmemiz gerekir.

ALLAH RAHMET ETSİN AMİN.EL FATİHA.15.02.2021

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
2022-04-03 02:15:05
2020-11-23 19:15:12
2015-03-10 15:50:44
2015-03-10 15:48:30
E-Mail Bulten Kaydi
Arşiv Arama
- -
Anket
Bir gazeteyi takip etmenizin sebebi nedir?
İçeriği
Yazarları
Siyasi görüşü
Görsel çekiciliği
Diğer
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Elazığ Sonnokta Gazetesi - Elazığ Son Dakika
© Copyright 2013 elazigsonnokta.com/. Tüm hakları saklıdır.Web Tasarım Elazığ Sonnokta haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Web Tasarım Hizmeti
Eğitim Bakanlığı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Elazığ Nakliyat Firmaları
Elazığ Polat Nakliyat
Elazığ Nakliyat Firması
seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   ankara sex shop   bursa sex shop   bursa sex shop   antalya sex shop   sex shop   izmir erotik shop   seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   seks shop istanbul   فرمتجر الجنس   فروشگاه جنسی   فروشگاه جنسی   هزاز   متجر الجنس اسطنبول   вибратор   фаллоимитатор   секс-игрушки   деление знакомства   секс-шоп   знакомства с иностранцами   sex shop   iç giyim   saç bakım   işitme cihazı   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otel fiyatları   sinop otel tavsiye