KADIN VE GERÇEK GÜZELLİK


Bu makale 2021-03-07 19:53:35 eklenmiş ve 1848 kez görüntülenmiştir.
Tülin ÇETİN -Haber Müdürü

  Halk arasında bir söz vardır, yıllardır söylenip durulan, “çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır” diye… İşte bu yüzden bir kadının tepeden tırnağa bakımlı olması en azından kendi özgüveni ve kendini iyi hissede bilmesi için çok önemli olduğu söylenip duruldu her zaman. Evet, bir nevi doğruda olsa, insanların güzelliklere bakış açılarının farklı olduğunu düşünülse de , kadının dış görünümünden ziyade, ruhunun, düşüncelerinin güzel olmasıdır as olan.

Ve bu özgüven için, kadının önce iç dünyasına duygu ve düşüncelerine kısacası, öncelikli olarak ruhuna dokunulması gerekmez mi?

  Kadınların, kadınlığına güzellik katan sadece makyajı ,kıyafeti... Kişisel bakımı değildir. Bunlar geçici, göreceli, olsa da sadece dışardan gelen tamamlayıcı unsurlardır. Her kadının kendine özgü karakteristik özellikleri, istekleri beklentileri düşünceleri vardır. Bunu fark etmekte önce kendine sonra çevresindekilerine bağlı olduğu kaçınılmaz bir gerçektir... Her birey gibi kadın önce kendini sevmeli, kendini tanımalı, tanımalı ki tanıttırabilmenin farklılığı ve farkındalığı ile istediğini alıp verebilmeli.

  Kadının güzelleşmesi kendine olan özgüvenini kazandırmak, ona isteklerini sunmakla başlar. Sımsıcak samimiyetle verilen sevgi, anlayış, içtenlik ,güven verenleri, önemli hissettirenleri, dinleyenlerinin olması, mutlu bir tebessümü, gülen gözleri, duyduğu, hissettiği sevgi sözcükleri ile istediği tüm güzellikleri alan kadın mutlu olur. Önce ruhuna yansır bu mutluluk, mutlu oldukça da güzelleşir ve bu güzellik bütün ruhunu sarar kadının. Artık hem mutlu hem güzel bir kadındır. 

İyi bir zekaya ,asalete sahip olan yaşamı ve yaşamları düşünen kadınların kendine güveni tamdır. Bunun hazzı ile kendi gibi etrafını da güzelleştirmeye mutlu etmeye başlar, gerçek güzelliğinin ve gücünün farkına varır.


Demem odur ki; Kadın, kendine ve çevresindekilerine çarpan etkisi yaratan en etkili kişidir. 
Bir kadını önce ruhunun güzelliğiyle , edebiyle aldığı mutluluk sonrasında ise kişisel bakımı güzelleştirip tamamlar.. 

Her kadın güzeldir! Lakin mutlu bir kadın ayrı bir güzeldir. Bu güzelliğini Farkına varıp, dokunup, dokunmasının, düşünüp, düşünülmesinin farkındalığının değerini bilip bildirdikçe ...


Kalın sağlıcakla. 
 


Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
2022-04-03 02:15:05
2020-11-23 19:15:12
2015-03-10 15:50:44
2015-03-10 15:48:30
E-Mail Bulten Kaydi
Arşiv Arama
- -
Anket
Bir gazeteyi takip etmenizin sebebi nedir?
İçeriği
Yazarları
Siyasi görüşü
Görsel çekiciliği
Diğer
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Elazığ Sonnokta Gazetesi - Elazığ Son Dakika
© Copyright 2013 elazigsonnokta.com/. Tüm hakları saklıdır.Web Tasarım Elazığ Sonnokta haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Web Tasarım Hizmeti
Eğitim Bakanlığı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Elazığ Nakliyat Firmaları
Elazığ Polat Nakliyat
Elazığ Nakliyat Firması
seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   ankara sex shop   bursa sex shop   bursa sex shop   antalya sex shop   sex shop   izmir erotik shop   seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   seks shop istanbul   فرمتجر الجنس   فروشگاه جنسی   فروشگاه جنسی   هزاز   متجر الجنس اسطنبول   вибратор   фаллоимитатор   секс-игрушки   деление знакомства   секс-шоп   знакомства с иностранцами   sex shop   iç giyim   saç bakım   işitme cihazı   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otel fiyatları   sinop otel tavsiye