EY KUDÜS SUÇ BİZİM...


Bu makale 2021-05-09 17:42:58 eklenmiş ve 673 kez görüntülenmiştir.
Tülin ÇETİN -Haber Müdürü

 Peygamber Efendimizin (sav) “Ziyaretler ancak üç mekâna yapılır. Mekke’deki Mescidu’l-Haram’a, Medine’deki benim bu mescidime ve Kudüs’teki Mescid-i Aksa’ya.”diye buyurarak Müslüman dünyası için değerli olan bu  üç  toprağı belirtmiştir.Yeryüzünün en mukaddes topraklarından  biri  olan Peygamberler  Şehri Kutsal Kudüs Peygamber Efendimiz (sav)’e Kuran-i Kerimin tebliğ edilmeye başlaması (İsra ve Miraç hadisesi gerçekleştiği) ve  en önemli ibadetlerimizden biri olan namazı Mescid-i Aksa’ya dönerek kılması ile ilk kıblemizin Mescid-i Aksa’nın Kudüsde bulunması, tüm Müslümanlar için  kutsallığını ve önemini açıkça ifade etmek için yeterlidir.

 Müslümanlar'ın kutsal  şehri olan bir yerin yıllarca aynı kaderi paylaşması ve halen  işgal altında olması tüm İslam aleminin büyük  ayıbı .akılsızlığı ve yetersizliğidir. Kuddüs Tarih boyunca çoğu kez Haçlı ve Yahudi işgal girişimlerine maruz kalmış, bu girişimler kısa süreli olmuş ve Müslümanlar bu kutsal şehri tekrar tekrar fethedip kurtarmışlardır.

638 yılından 1099 yılına kadar Müslümanlar'ın elinde olan Kudüs, 1099 yılında Haçlı orduları tarafından işgal edilmiş ve 88 yıl sonra Selahattin Eyyübi tarafından Kudüs tekrar Müslümümanlar'ın hakimiyetine geçmiş ve 1917 yılına kadar da Müslümanlar'ın hakimiyetinde kalan Kudüs 1917 yılından beri Siyonizm işgali altındadır.

Bugün de Filistin topraklarını kana, soykırıma, zulme  boğarak Siyonizm amacı güden İsrail’in bildik terörist taktik ve usûlleri¸barbarlığı  şiddeti ve toplu kıyım ölçeği daha da büyümüş bir vaziyette devam etmektedir.Yüz binlerce Filistinlinin hayatı ve geleceği¸ tüm dünya insanlığın kahredici duyarsızlığı sayesinde¸ vahşet ve azgınlıkta sınır tanımayan Yahudilerin eliyle¸ rutin bir şekilde yine kararmakta ve tekrarlanmaktadır. 

İslâm ve sözde medeni olan tüm dünya ülkerinin, islam  dünyası’nın  merkezlerinden olan bu kutsal degerli  şehrimize yapılan  bu zulüm odağı ve insanlık ayıbının temizlenmemesine¸sessiz ve seyirci  kalmaları tüm insanlığın ayıbı ve vebali değimlidir.

Sözde medeni olan dünya ülkeleri yıllar boyunca neden mi kudüse sessiz kaldılar;Kudüsü ,islam kimliği için önemli bir yer teşkil ettiğinden dolayı, ilk kıblemiz, ikinci mescidimiz  üçüncü haremimiz Mescid-i Aksa’yı ve İslam tarihinin gücünü yansıtan kanıtlayan  yüzlerce İslami eserleri bağrında barındırdığından Kudüsün işgali İslam kimliğinin kalesinin sarsılarak  yok  oluşuna  atılacak büyük bir yıkım adımı olarak  gördükleri için.....

 Eğer Kudüs bugün halen  işgal atındaysa, Filistin’e pranga vurulmuşsa, Müslümanlar katlediliyorsa, suç bizimdir! Bugün kutsal hazinelerimizden olan  Kudüs’e sessiz kalıp sadece sloganlara ses veriyorsak, yarın İslam kimliğinin istikbal ve istiklalinin yok oluşuna da göz yumar sözde yaşarız…Nuri Pakdilin dediğin gibi; "Kudüs’ü savunmak, gerçek bağımsızlığı Müslümanlığı  savunmaktır… Tutsak Kudüs'e borcumuz, Kudüs'ü savunmaktır,özgürlüğüne kavuşturmaktır…’’. İnancımız odur ki müminlerin unuttuğu fakat gayrimüslimlerin hiç boş bırakmadığı Kudüsün, yürekleri titreten haykırışlarının son bulması için tüm islam devletleri maddi ve manevi desteklerini esirgemeyerek bir fikir bir çatı altında toplanarak yıllarca  kangren haline gelmiş bu meseleyi sözde sloğanlarıyla değil çözüm odaklı fikir ve girişimleri ile Kudüs'ün eskiden olduğu gibi, islam  hakimiyetinin şanına yakışır bir şekilde tekrardan refah ve huzur içinde  güzel günlerine  kavuşmasına sebep olmalarıdır.. 

 

kalın sağlıcakla...

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Ey Kudüs...
Atilla 2021-05-09 17:57:51
Yazarımızın yüreğine sağlık. Çok güzel bir makale. Ancak bu sadece İsrail zulmü değil, amerika başta olmak üzere tüm islam düşmanlarının zulmü ...
Toplam 1 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
2022-04-03 02:15:05
2020-11-23 19:15:12
2015-03-10 15:50:44
2015-03-10 15:48:30
E-Mail Bulten Kaydi
Arşiv Arama
- -
Anket
Bir gazeteyi takip etmenizin sebebi nedir?
İçeriği
Yazarları
Siyasi görüşü
Görsel çekiciliği
Diğer
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Elazığ Sonnokta Gazetesi - Elazığ Son Dakika
© Copyright 2013 elazigsonnokta.com/. Tüm hakları saklıdır.Web Tasarım Elazığ Sonnokta haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Web Tasarım Hizmeti
Eğitim Bakanlığı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Elazığ Nakliyat Firmaları
Elazığ Polat Nakliyat
Elazığ Nakliyat Firması
seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   ankara sex shop   bursa sex shop   bursa sex shop   antalya sex shop   sex shop   izmir erotik shop   seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   seks shop istanbul   فرمتجر الجنس   فروشگاه جنسی   فروشگاه جنسی   هزاز   متجر الجنس اسطنبول   вибратор   фаллоимитатор   секс-игрушки   деление знакомства   секс-шоп   знакомства с иностранцами   sex shop   iç giyim   saç bakım   işitme cihazı   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otel fiyatları   sinop otel tavsiye