ÖĞRETMENLERİN VE ÖĞRENCİLERİN BAKANDAN İSTEĞİ VAR!


Bu makale 2021-09-03 22:45:20 eklenmiş ve 5390 kez görüntülenmiştir.
Tülin ÇETİN -Haber Müdürü

ÖĞRETMENLERİN VE ÖĞRENCİLERİN BAKANDAN İSTEĞİ VAR! 
 
  Pandemi sürecinin on sekizinci ayına gireceğimiz bugünlerde öğretmen ve öğrencilerin Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer'den beklentileri ve istekleri var. 

  Ülkemizde salgının seyrine göre bir açılıp bir kapanan okullar yüzünden eğitim süreci oldukça aksadı. Eğitim, pandemi sürecinden bu yana uzaktan eğitimle gerçekleştirilmeye çalışıldı.
Lakin milyonlarca öğrenci gerek yaşadığı maddi imkansızlıklardan gerekse internet alt yapısının hizmet noktasında taşrada ve kenar mahallelerde istenilen seviyeye getirilememesi en önemlisi de öğrencilerin ders takiplerini yapabilecekleri tablet ve bilgisayarlara sahip olamadıklarından uzaktan eğitime bile katılamadılar. Bu süreçte Milli Eğitim Bakanlığı tarafından dağıtılan tabletler yetersiz kaldı ve birçok öğrenci yine mağdur oldu. 
Yaz tatili döneminde zorunlu olmayan telafi eğitiminin daha çok sosyal etkinlikler düzeyinde  kalması öğrencilerin iki yıllık akademik kaybını ne yazık ki karşılayamadı. 

   Şimdi öğrenci ve öğretmenlerin kayıpla geçen yaklaşık iki yılın kayıplarının telafisi için Sayın Bakandan istekleri var. 
Öğrenciler; bu yeni eğitim öğretim yılının sonuna kadar yüz yüze eğitim alabilmeleri için gereken tüm tedbirlerin alınmasını, okullarına daha güvenli bir şekilde gidebilmek için öğretmen, öğrenci, veli ve tüm okul personelinin aşılanmasını, okulların hijyen kurallarına uygun bir hale getirilmesini arzu ediyorlar. 

  Gel gelelim öğretmenlerimizin de istekleri var Sayın Bakanımızdan. 
Daha güvenli, sağlıklı ve nitelikli bir eğitim ve öğretim verebilmek için ilk önce yetersiz olan öğretmen sayısını arttırmak, aynı eğitimi alarak aynı görevi yapan öğretmenler arasında kadrolu, sözleşmeli ve ücretli ayrımı yapmaksızın adil davranmalarını ve kendilerine verilen 3600 ek gösterge sözünün yerine getirilmesini ve Öğretmenlik Meslek Kanunu gibi konuların Sayın Bakanımız tarafından takip edilmesini istiyorlar. 

  Tüm öğrenci, öğretmen ve veliler olarak umarız Sayın Bakanımız bu talepleri karşılayacak iradeyi gösterip, eğitim öğretim sürecinin sağlıklı yürümesi için işi sıkı tutarak okullarımızın açık tutulmasını sağlayabilir. 

Yoksa Türk eğitim ve öğretim tarihine çocuklarımızın bu yılları eğitim açısından kayıp yılların çocukları olarak geçecektir.

Yeni eğitim öğretim yılı tüm öğretmen,öğrenci ve velilere  uğurlu olsun...

Kalın sağlıcakla...
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Yine kapanır
Hakan 2021-09-04 21:32:39
Gecen yıl oldugu gibi okullar ancak bir ay açık kalır yine kapatılır malûm turizim sezonu bitmek üzere.
Bir parmak bal misali
Hakan 2021-09-04 20:50:56
Kısa tutulmuşsada güzel bir yazı olmus mesaj yerinde verilmiş ama anlayana.Ülkemizde atama bekleyen ögretmen sayısı ve öğretmen eksikliği oldukça fazla iken 20 bin atamanın yapılması bal kavonozundan bir parmak balın ağzımıza çalınması gibi bir şey oldu.bu bir parmak balın tadını alkışlarıyla onay veren kesime ne demeli. Bir parmak bal yetti mi bize, elbet gün gelir bizde o bal kavonuzundan hakkımız olanı alır adalet yerini bulur diyoruz.
Telafi edilmeli
Ayşegül 2021-09-04 00:16:32
Malesefki öğrencilerin ogrenciliklerini unuttugu bu dönemde yaşanılan eksik ve aksaklıklarin bir an önce telafi edilmesi için gereken herşeyi yaparlar
Eğitim
Atilla yıldırğan 2021-09-03 22:58:26
Sayın yazarımıza katılıyorum. Gerekli tedbirler mutlaka alınmalı ve okullar açık tutulmalı
Toplam 4 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
2022-04-03 02:15:05
2020-11-23 19:15:12
2015-03-10 15:50:44
2015-03-10 15:48:30
E-Mail Bulten Kaydi
Arşiv Arama
- -
Anket
Bir gazeteyi takip etmenizin sebebi nedir?
İçeriği
Yazarları
Siyasi görüşü
Görsel çekiciliği
Diğer
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Elazığ Sonnokta Gazetesi - Elazığ Son Dakika
© Copyright 2013 elazigsonnokta.com/. Tüm hakları saklıdır.Web Tasarım Elazığ Sonnokta haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Web Tasarım Hizmeti
Eğitim Bakanlığı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Elazığ Nakliyat Firmaları
Elazığ Polat Nakliyat
Elazığ Nakliyat Firması
seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   ankara sex shop   bursa sex shop   bursa sex shop   antalya sex shop   sex shop   izmir erotik shop   seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   seks shop istanbul   فرمتجر الجنس   فروشگاه جنسی   فروشگاه جنسی   هزاز   متجر الجنس اسطنبول   вибратор   фаллоимитатор   секс-игрушки   деление знакомства   секс-шоп   знакомства с иностранцами   sex shop   iç giyim   saç bakım   işitme cihazı   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otel fiyatları   sinop otel tavsiye