FIRAT ÜNİVERTESİ


Bu makale 2015-04-02 22:40:13 eklenmiş ve 64680 kez görüntülenmiştir.
Emre KAMIŞLI

     Aziz şehrimizin büyük üniversitesi Fırat..

Büyük ama büyüklüğü kadar geliştirilememiş, hep ilerlemeyi beklemiş Fırat Üniversitesi...

    Kampüs büyüklüğü olarak Türkiye’de 3. olmasına rağmen maalesef gerek sosyal etkinliklerden yoksunluğuyla gerekse alanının verimli kullanılamamasıyla teknik olarak geride kalmıştır. Kurulan 15. Üniversite olarak köklü ve birçok profesörüyle, başarılı öğretim üyeleriyle son yıllarda az da olsa adını duyurmayı başarmıştır. Nihayetinde sözel bölümlerinde pek parlak olmasa da, özellikler Mühendislik Fakültesinde iyi yerlere gelinmiştir. Bu başarılar Üniversitenin mi, gelen öğrencilerin mi başarısıdır tartışılır.

   Fırat Üniversitesi’nin gerektiği kadar gelişememesinin başlıca nedenleri arasında Elazığ’ın büyükşehir olamaması gelir. Şu çok acı bir gerçektir ki; Fırat Üniversitesi’ni alıp batıda bir ilimize götürsek önemi daha da artacak, yapılan yatırımlar katlanacaktır. Şehrin büyümesi ve gelişmesi üniversitenin daha ileriye gitmesini sağlar. Fakat, tarihi geniş şehrimizin geçtiğimiz yıllarda büyümesinin oldukça yavaş olduğu aşikâr. Çok daha iyi yerlere gelmeyi hak eden Elazığı’mıza yapılan hizmetler beklenenin çokça altındadır. İlerleyen tarihte Elazığ’ın büyükşehir olma çabaları sonuç verirse; bu Fırat Üniversitesi’nin standartlarını oldukça yükseltecektir. “İkametgahını taşı ücretsiz taşın” kampanyasıyla  başlatılan nüfus arttırma etkinlikleri, belediyenin büyük şehir olma isteğinin gerçek bir göstergesidir. Başlatılan bu faaliyetlerin ve kampanyaların, Elazığ’ın geleceği için istikrarla artarak devam etmesini temenni ediyoruz.

   Açılması planlanan ilk Vakıf Üniversitesi’nin Fırat Üniversitesi’ni başta olumsuz etkileyeceği düşünülse de Fırat Üniversitesi’ni olumlu yönde etkileyeceği açıktır. Yeni bir üniversitenin gelmesi demek şehrin cazibesinin artması, eğitim ve araştırma faaliyetlerinin daha ileriye taşınması demektir. Bunların artışı ise tabi ki önce Elazığ’ımıza sonra da Fırat Üniversite’sine bir güç sağlayacaktır.

   Dershanelerin kapatılıp özel okula dönüştürülmesi eğitimde özelleşmenin artmasına sebep olacaktır. Bu özelleşmeyle de başlatılan yeni üniversite çalışmalarında öğrenci kapasitesinin artması bekleniyor. Bir diğer yandan öğrenci kapasitelerinin artması Elazığ’ın büyükşehir olması yolunda etkin rol oynayacaktır.

     Fırat Üniversitesi olmadan büyükşehir olunamayacağı gibi büyükşehir olunmadan da Fırat Üniversitesi standartların üstüne çıkamayacaktır. Bu hususta herkes, üstüne düşen görevi bir borç kabul etmelidir.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
2022-04-03 02:15:05
2020-11-23 19:15:12
2015-03-10 15:50:44
2015-03-10 15:48:30
E-Mail Bulten Kaydi
Arşiv Arama
- -
Anket
Bir gazeteyi takip etmenizin sebebi nedir?
İçeriği
Yazarları
Siyasi görüşü
Görsel çekiciliği
Diğer
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Elazığ Sonnokta Gazetesi - Elazığ Son Dakika
© Copyright 2013 elazigsonnokta.com/. Tüm hakları saklıdır.Web Tasarım Elazığ Sonnokta haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Web Tasarım Hizmeti
Eğitim Bakanlığı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Elazığ Nakliyat Firmaları
Elazığ Polat Nakliyat
Elazığ Nakliyat Firması
seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   ankara sex shop   bursa sex shop   bursa sex shop   antalya sex shop   sex shop   izmir erotik shop   seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   seks shop istanbul   فرمتجر الجنس   فروشگاه جنسی   فروشگاه جنسی   هزاز   متجر الجنس اسطنبول   вибратор   фаллоимитатор   секс-игрушки   деление знакомства   секс-шоп   знакомства с иностранцами   sex shop   iç giyim   saç bakım   işitme cihazı   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otel fiyatları   sinop otel tavsiye